Výrobci systémů a komponentů LPG které zastupujeme v ČR

Jsme dovozcem a distributorem kvalitních komponentů a souprav pro přestavby vozidel na pohon LPG a CNG

Výrobci systémů LPG a typové schválení

Naše firma Gasinsight s.r.o. je držitelem typových schválení vydaných MD ČR pro přestavby vozidel na pohon LPG & CNG.
Souprava pro benzínové motory je schválena pod názvem Solaris Gi.
Souprava Solaris Gi zahrnuje tyto značky / výrobce řídících jednotek sekvenčního vstřikování LPG & CNG:
Alex Optima, Alex Idea, LPGTECH, Solaris OBD, HL Propan MAGIC

Dovozce a distributor

Jsme akreditovaným zástupcem a výhradním dovozcem pro ČR systémů  ALEX, LPGTECH, Solaris a FuelFusion a celé řady výrobců montážního, servisního materiálu a dílů pro přestavby vozidel na pohon LPG i CNG a jejich údržbu které nabízíme v našem e-shopu LPGPROFI.

Souprava pro přestavby benzínových motorových vozidel Solaris GI

Jsou systémy vstřikování LPG menších výrobců stejně dobré jako výrobky velkých a známých značek?

     Velikou výhodou menších výrobců systémů vstřikování LPG, kteří mají výrobu svého systému plně v rukou a pod kontrolou je možnost bezprostředně reagovat na podněty trhu i na podněty např. technického charakteru. Ať je to například úprava software na základě smysluplného požadavku některého z obchodních partnerů i z řad montážních firem, nebo rychlá pomoc techniků výrobce při řešení nějakého problému s přestavěným vozidlem. Menší výrobci systémů LPG jsou prostě pružnější a kreativnější.

Letité zkušenosti potvrzují mnoho nevýhod     

     Máme dlouhodobě ověřeno, že velcí výrobci systémů LPG, kteří prodávají tisíce přestavbových sad nemají možnosti, ani zájem o jakýkoli individuální přístup. Mají sice známé jméno díky marketingu i tradici a většinou i solidní kvalitu. Vždy si to ale nechají dobře zaplatit. A pokud zrovna prodávají montážní sady za relativně nízké ceny, vynahradí si to na vysokých cenách náhradních dílů a servisním materiálu, nemluvě o často obtížné dostupnosti servisu, který by byl schopen řešit případné problémy přijatelným způsobem a za únosné ceny.
Častým problémem v poslední době jsou uzamčené řídící jednotky některých systémů. Některé si dovezou nic netušící noví „šťastní majitelé“ ze zahraničí, ale u některých systémů to začíná být módní i v tuzemsku. V některých případech není možné jednotku odblokovat jinak, než jí poslat k výrobci na odemčení a smířit se s nemalými finančními náklady v řádu několika tisíc korun.