Výrobci systémů LPG a typové schválení

Naše firma Gasinsight s.r.o. je držitelem typového schválení vydaného MD ČR pro systémy ALEX IDEA Direct Injection, ALEX OPTIMA,  Solaris, LPGTECH a MAGIC. Jsme akreditovaným zástupcem a výhradním dovozcem pro ČR systémů Solaris, LPGTECHVýrobci systémů LPG a celé řady výrobců montážního, servisního materiálu a dílů pro přestavby vozidel na pohon LPG i CNG a jejich údržbu které nabízíme v našem e-shopu LPGPROFI.

 

Proč zastupujeme výrobce systémů LPG LPGTECH ?

Firmu LPGTECH založil v roce 2004 Kryzstof Lapiňski, jeden z hlavních spolutvůrců systému STAG –  nejrozšířenějšího systému LPG v České Republice. Po mnoho let sbírané zkušenosti s přestavbami vozidel na pohon LPG od karburátorových až po vozidla vybavená systémy sekvenčního vstřikování Výrobci systémů LPG LPGTECHnepřímého a nově i přímého. LPGTECH je značka technicky vyspělých výrobků, které si získaly uznání i v těch nejvzdálenějších koutech světa(v současné době je vyvážen do více jak 40 zemí). Firma LPGTECH má ve svém výrobním programu ucelenou řadu propracovaných komponentů, které tvoří originální přestavbové sady jednotné linie navzájem sladěných komponentů.

Řídící jednotky LPGTECH mohou snadno nastavovat všichni mechanici, kteří znají systém STAG, protože software jednotek LPGTECH umožňuje práci s tzv. „množnikem“. Řídící jednotky LPGTECH mají však mnohem propracovanější a dokonalejší způsob kalibrace s názvem „TECH“. Tento typ Řídící jednotka LPG kalibrace umožňuje velmi podrobné 3D nastavení plynové mapy přesně podle originální benzínové. Načtení map a jejich přesné překrytí ve všech provozních režimech motoru a to i těch nejzažších, funguje zcela automaticky. Tato kalibrace může být načtena buď podle vstřikovacích časů benzínových vstřikovačů, nebo podle příslušných hodnot korektorů směsi čtených z diagnostiky OBD a nově také VAG u koncernových vozidel.

Díky těmto vysoce sofistikovaným funkcím je systém LPGTECH schopen pracovat o 10-15% úsporněji na LPG, než konkurenční systémy vstřikování LPG. Úspora je dána velmi přesným vykreslením plynové mapy a použitím rychlých a přesných vstřikovačů TECH DRAGON. Tím je minimalizován korekční zásah benzínové jednotky, který zároveň vyvolává dočasné snížení výkonu motoru. Řidič na to podvědomě reaguje větším sešlápnutím plynového pedálu, čímž se v konečném důsledku zvyšuje spotřeba LPG. Tento negativní jev systém LPGTECH v kombinaci se vstřikovači TECH DRAGON a dokonalým seřízením prakticky eliminuje.

Proč zastupujeme výrobce systémů LPG Prins Direct LiquiMax ?

Holandský výrobce systémů alternativních pohonů vozidel na LPG a CNG firma Prins patří k uznávané světové špičcepřímé vstřikování LPG Direct LiquiMax Prins v oboru plynových alternativních pohonů. Nás nejvíce zajímá systém pro přestavby motorů s přímým vstřikováním benzínu na pohon LPG Direct LiquiMax. To je přímé vstřikování kapalné fáze LPG benzínovými vstřikovači tlakem 30 – 200 bar.
Tento systém plně využívá originální benzínovou vstřikovací soustavu. Výměna paliv LPG namísto benzínu je provedena v nízkotlaké části na vstupu paliva do HP pumpy která dodává palivo do railu vstřikovačů pod vysokým tlakem.
Systém Direct LiquiMax umožňuje provoz pouze na LPG a to včetně studených startů. Na benzín je možné kdykoli přepnout, ale pokud nezapomenete dotankovat LPG, není benzín vůbec potřeba.Autogas Prins

Provádíme přestavby vozidel s motory TSI, FSI, TFSI, GDI, CGI, Ecoboost, G-activ a a dalšímí motory s přímým vstřikováním benzínu na vstřikování kapalné fáze LPG. Výrobce Prins má seznam vozidel která je možné přestavět na LPG. Neexistuje univerzální sada. Na každý kód motoru i model vozidla je individuální souprava přesně odladěná.   

 

Proč zastupujeme výrobce systémů LPG SOLARIS DYNAMIC OBD ?

Výrobcem řídící jednotky vstřikování plynu LPG nebo CNG značky Solaris Dynamic OBD je polská firma CAR-GAZ Biz. Systém vznikl před léty na základě spolupráce s Kanadskou firmou BluePower. Systém je dlouhodobě prodáván hlavně v SRN, kde má také schválení  pro autorizované přestavby podle německých předpisů Abgasgutachten. Díky tomu i naše firma „umí“ přihlásit přestavbu se systémem Solaris v Německu. Jednotka Profi přestavby na pohon LPGje vyráběna na špičkových automatech a je vysoce spolehlivá. S výrobcem systému Solaris máme velmi dobré vztahy již od roku 2007( v té době ještě v jiné firmě – viz.info“ o nás“). Za tuto dlouhou dobu si u nás tento zajímavý systém oblíbila řada montážních firem LPG a hlavně spokojených uživatelů vozidel na LPG.
Systém Solaris Dynamic OBD můžeme v současné době legálně sestavit z mnoha alternativních komponentů, které můžeme vybírat mezi mnoha výrobci systémů LPG.
Kvalitní řídící jednotka LPG/CNG s modulem pro propojení s OBD diagnostikou vozidla může být použita s řadou schválených reduktorů podle montážních možností i výkonostních požadavků. Také výběr plynových vstřikovačů je opravdu široký a zahrnuje škálu od základních vstřikovačů Valtek T30 přes tuzemské Magic JET či FX až po špičkové vstřikovače plynu HANA 2000 a  LPGTECH DRAGON.

Značka Solaris kromě výroby sekvenčního vstřikování LPG a CNG pro benzínové zážehové motory je hlavním leaderem systémů pro duální pohony dieselů známých jako Diesel Gas. Solaris Diesel Dual Fuel je špičkový systém pro přestavby dieselů, zejména v nákladní dopravě. Solaris Diesel Dual Fuel

Výrobce systémů LPG HL Propan – systém MAGIC

Systém sekvenčního vstřikování MAGIC máme jako jediná firma v ČR typově schválený na základě dlouholeté úzké spolupráce s českou firmou HL PROPAN. Systém MAGIC máme zahrnutý do typového schválení ostatních námi dovážených systémů. KME autogas systemsSystém vstřikování LPG zn. LOVTEC jehož elektronika je založena na platformě řídících jednotek KME má v Čechách 20-ti letou tradici. Oblíbenou přestavbovou sadu jsme díky vlastnímu typovému schválení schopni modifikovat do různých sestav například volbou jiných vstřikovačů, nebo reduktoru. Naopak můžeme používat reduktor nebo vstřikovače Magic v kombinaci s řídícími jednotkami LPGTECH, nebo MAGIC vstřikování LPGSOLARIS. 

 

Jsou systémy vstřikování LPG menších výrobců stejně dobré jako výrobky velkých a známých značek?

     Velikou výhodou menších výrobců systémů vstřikování LPG, kteří mají výrobu svého systému plně v rukou a pod kontrolou je možnost bezprostředně reagovat na podněty trhu i na podněty např. technického charakteru. Ať je to například úprava software na základě smysluplného požadavku některého z obchodních partnerů i z řad montážních firem, nebo rychlá pomoc techniků výrobce při řešení nějakého problému s přestavěným vozidlem. Menší výrobci systémů LPG jsou prostě pružnější a kreativnější.

Letité zkušenosti potvrzují mnoho nevýhod     

     Máme dlouhodobě ověřeno, že velcí výrobci systémů LPG, kteří prodávají tisíce přestavbových sad nemají možnosti, ani zájem o jakýkoli individuální přístup. Mají sice známé jméno díky marketingu i tradici a většinou i solidní kvalitu. Vždy si to ale nechají dobře zaplatit. A pokud zrovna prodávají montážní sady za relativně nízké ceny, vynahradí si to na vysokých cenách náhradních dílů a servisním materiálu, nemluvě o často obtížné dostupnosti servisu, který by byl schopen řešit případné problémy přijatelným způsobem a za únosné ceny.
Častým problémem v poslední době jsou uzamčené řídící jednotky některých systémů. Některé si dovezou nic netušící noví „šťastní majitelé“ ze zahraničí, ale u některých systémů to začíná být módní i v tuzemsku. V některých případech není možné jednotku odblokovat jinak, než jí poslat k výrobci na odemčení a smířit se s nemalými finančními náklady v řádu několika tisíc korun.