Jaké existují typy systémů LPG pro různé motory?

Přestavba vozidla na pohon LPG spočívá principielně v zamezení přísunu paliva do motoru a v jeho nahrazení jiným palivem, v tomto případě LPG. To, jaký typ zařízení LPG je nutné při přestavbě použít určuje zejména stáří vozidla a s ním související typ karburačního, či emisního systému vozidla. Jiný systém je nutné použít pro karburátor, jiný pro jednobodový vstřik, jiný systém je nutné použít pro motory s vícebodovým vstřikováním označovaných jako MPI (multipoint injection). Další varianty jsou pro systémy vstřikování s diagnostikou OBD a úplně jiné systémy se používají pro motory FSI, TSI apod., tedy motory s přímým vstřikováním.
Tím, jak se postupně vyvíjely a vyvíjí benzínové motory, musí se také ruku v ruce s tím vyvíjet systémy pro přestavby vozidel na alternativní pohon LPG. V současné době lze typy systémů LPG rozdělit na tři hlavní skupiny podle typu emisního systému vozidla.

 

Typy systémů LPG pro karburator       Typy systémů LPG pro vstrikovani MPI       Typy systémů LPG pro přímé vstřikování TSI

Typy systémů LPG s centrálním směšovačem            LPG pro vstřikovámí MPI sekvenční           Princip vstřikování LPG pro FSI TSI tfsi


Vývoj a technický pokrok v oblasti tvorby směsi benzínových motorů jde nezadržitelně kupředu zejména kvůli tlaku na snižování produkovaných emisí a úsporného provozu motorů. Z toho důvodu je nutné pro úspěšnou a funkční přestavbu na LPG držet krok s výrobci automobilů a neustále vyvíjet a zdokonalovat systémy LPG pro přestavby vozidel na alternativní pohon plynem. Na výrobce systémů LPG to klade nemalé nároky zejména v oblasti vývoje a tempa přenášení získaných zkušeností a znalostí do reálné praxe. V tomto případě fungující, spolehlivá přestavbová sada systému LPG s aktuálním software, který zohledňuje i ty „nejžhavější“ novinky v oblasti managementu moderního motoru.

Výrobců systémů LPG je v Evropě nepřeberné množství. Někteří s tradicí i přes 50let. V současném světě, kdy vládne všudypřítomná globalizace, jsou rozdíly mezi leadery na trhu přestavbových systémů LPG co do kvality, spolehlivosti i technické vyspělosti velmi malé.


 

 

 

Výrobci systémů LPG a CNG

 

Profi přestavby na pohon LPG                                                            LPGTECH

Tartarini logo copia