Jak vybrat firmu pro kvalitní montáž LPG

Montáž LPG trochu jinak

Montáž LPG trochu jinak… 🙂

V České republice se legální přestavby podařilo prosadit na počátku devadesátých let. Za tu dobu byly díky montáži přestavěny a na LPG provozovány tisíce motorových vozidel. Většinu toho obrovského množství přestavělo relativně málo firem, jejichž majitelé a pracovníci se pohybují v oboru přestaveb vozidel na pohon plynem dlouhá léta, nezřídka od samých počátků tohoto oboru u nás. Za posledních cca 5 let však se stoupající cenou benzínu došlo k velkému nárůstu počtu LPG dílen, které montáž LPG a služby s tím spojené nabízí. Poměrně často se ale jedná o různé garážové mechaniky, mnohdy s absencí jakýchkoli znalostí z oboru autotroniky, natož se zkušenostmi s přestavbami vozidel na LPG. Tito montážníci většinou nabízejí  přestavbu na LPG v rámci rozšíření nabídky svých auMontáž LPGtoservisních služeb. 

Samozřejmě existují i relativně krátce působící firmy,  nabízející montáž LPG, které mají vzdělané a zkušené pracovníky, jež se v oboru alternativních pohonů velmi dobře orientují a dovedou provést profesionální montáž LPG.

 

Co nepodcenit a na co se zaměřit při hledání firmy pro kvalitní montáž LPG?

  1. Zjistěte si nejprve o přestavbách na LPG co nejvíce informací
  2. Dejte na doporučení svých známých, kteří již nějaký čas na LPG jezdí, jistě Vám poradí a sdělí zkušenosti.
  3. Nenechte se zlákat super výhodnou nabídkou nízké ceny přestavby! Investice do přestavby není zájezd „last minute“. Je důležité, aby systém LPG dlouhodobě dobře fungoval!
  4. Pozor také na výhodně vypadající nabídky na montáž LPG v akci, kde některé „vykutálené“ firmy nabízejí montáž LPG za super cenu a ještě k tomu zdarma přidávají například dávkovací sadu aditiva LPG! Ve skutečnosti Vám prodají ořezanou sadu LPG, ve které jsou použity ty nejlevnější komponenty. Díky ceně, kterou za takovou přestavbu zaplatíte, vydělají na „dárku zdarma“ ještě víc, než kdyby ho prodaly samostatně. Vy nakonec zjistíte, co vše není v ceně přestavby a za co vše bude chtít prohnaná firma doplatek. Tento scénář samozřejmě není pravidlem. Nechceme zde házet špínu na konkurenci. Existuje mnoho seriozních firem působících v branži přestaveb na LPG, ale s příchodem „hubenějších časů“ přibylo také množství firem, které se chovají mírně řečeno nefér. 
  5. Montáž LPG za jeden den nebo dokonce na počkání také nemusí být výhrou! Přestavba vozidla na pohon LPG, není úplně jednoduchá záležitost, ani u často montovaného vozidla. I montáž LPG, která je relativně snadná, zabere mnoho času i zkušenému mechanikovi. Proto, chcete-li, aby bylo Vaše vozidlo pečlivě a kvalitně přestavěno, netrvejte na co nejrychlejší montáži! Naopak u takové nabídky „na počkání“  je dobré vždy zpozornět. Běžná doba kvalitní přestavby je 2-3 dny s precizním seřízením a provedením jedním mechanikem, který si ručí za celou montáž.
  6. Ověřte si, zda jsou pravdivé „superlativy“ o firmě, kterou hodláte oslovit. Například deklarované dlouholeté zkušenosti,  dosažené vzdělání nebo odbornost personálu. Samozřejmě nic proti tomu, pokud je to pravda. Na internetu je dnes možné zjistit téměř vše.
  7. Montážní firmu hledejte nejprve ve svém blízkém okolí. Realizovat montáž LPG příliš daleko od Vašeho bydliště může být do budoucna problém, který může původně levnou přestavbu pěkně prodražit! Pamatujte, že systém LPG je nutné servisovat a udržovat tak,  jako ostatní funkční části vozidla.
  8. Pozor na internetová fóra! Pokud nemáte opravdu jistotu, že fórum, jehož účastníci řeší montáž LPG a problematiku s tím spojenou, řídí odborník se skutečnou praxí, neberte raději informace z takových diskusí vážně! Je až neuvěřitelné, kolik se na těchto fórech angažuje „rádoby odborníků“.  Často dezinformují nejen o tématech,  jakými jsou montáž LPG a zejména problémy s pohonem na LPG. O kladných zkušenostech se na fórech zpravidla nic nedočtete, protože sem většinou píší lidé více či méně zoufalí z nějakého problému a to neplatí pouze o LPG pohonech. Pro ilustraci  zde jedna ukázka problému s vozidlem po přestavbě na LPG  pravděpodobně u „odborníka“ .

    V případě jakýchkoli nejasností se obraťte na odborníky! Zavolejte nám!    Zavolejte nám

Nebo použijte náš kontaktní formulář!