Skip to main content
search

Přestavba LPG

Přestavba na LPG

je nejrozšířenější úprava automobilů na pohon alternativním palivem v Evropě. Jedná se o úpravu karburačního nebo vstřikovacího systému benzínového motoru tak, aby byl schopen na místo benzínu spalovat propanbutan, nebo-li LPG.
Jako nádrž pro skladování LPG ve vozidle se používá ocelová tlaková nádoba ve tvaru válce, nebo ve tvaru toroidu (nádrže místo rezervního kola). Nádrž je osazena víceprvkovou armaturou, která má kromě funkčního účelu také řadu bezpečnostních prvků jako je omezovač plnění na 80%, přetlakový ventil(25 bar), tepelná pojistka, omezovač průtoku LPG.
S těmito a mnoha dalšími prvky tvoří souprava pro pohon na LPG vysoce bezpečný celek, který splňuje mnohem přísnější kriteria, než konvenční benzínová nádrž s příslušenstvím.
Přestavba vozů na LPG je bezpečná a úsporná alternativa benzínu, která je celosvětově rozšířená.

Přestavba LPG

Výhody přestavby vozidla na LPG

icon-thumbs-o-upÚspora nákladů na pohonné hmoty. Největší výhodou přestavby LPG je téměř 50% úspora na nákladech na automobilový benzín. Cena kapalného propan butanu – LPG je celoročně zhruba poloviční oproti benzínu a to již po dlouhá léta. Přestavba LPG je tak dlouhodobě nejúspornější spolehlivá alternativa benzínu.

icon-thumbs-o-upOsvobození od silniční daně pro živnostníky a firmy. Vozidla na alternativní pohon LPG a CNG jsou osvobozena od povinnosti platit silniční daň. To může znamenat roční úsporu až několik tisíc korun. Provozovat vozidlo, které je šetrnější k životnímu prostředí je stále více aktuální a v mnoha směrech preferované.

icon-thumbs-o-upŠiroká síť čerpacích stanic LPG. Můžete jezdit na LPG bez omezení! V České republice je dnes více jak 600 tankovacích míst s LPG.

icon-thumbs-o-up600 čerpacích stanic LPG. To znamená, že úsporný pohon na LPG můžete využívat bez nutnosti dojíždět nemalé vzdálenosti na benzín z důvodu nedostupné stanice LPG ve Vašem okolí. U přestavby na LPG se můžete spolehnout na 100% využitelnost, což v současné době nelze říci o jiných alternativách.

icon-thumbs-o-upVysoká bezpečnost pohonu LPG. Neobávejte se pohonu LPG ve vozidle! Vaše obavy jsou bezpředmětné. Nedůvěra v bezpečnost plynových systémů v automobilech většiny nezasvěcených lidí pramení zejména z neobjektivně psaných článků, či reportáží. Plynová souprava montovaná do motorových vozidel je soubor vysoce kvalitních a bezpečných komponentů podléhajících přísným homologačním předpisům. Jako takové jsou schválené Ministerstvem dopravy České republiky. Úpravu a zástavbu přestavbové sady provádějí proškolené montážní dílny.

Co hovoří v neprospěch přestavby LPG

auto na LPG
icon-thumbs-o-downPočáteční investici do přestavby na LPG je nutné dobře zvážit a rozmyslet. Jedná se o nezanedbatelnou investici, jejíž návratnost je potřeba dobře spočítat. Zjistěte, zda pro Vás je přestavba LPG správná volba!

icon-thumbs-o-downNádrž na LPG potřebuje prostor pro své umístění a také něco váží. Mezi určité nevýhody zvláště u některých typů vozidel je problém s umístěním nádrže LPG. Je také nutné počítat s tím, že nádrž a natankované LPG má nezanedbatelnou hmotnost. Ta ovlivňuje výslednou užitečnou, respektive provozní hmotnost automobilu, která se vždy sníží o hmotnost celé LPG soupravy namontované do vozidla. Je to vždy o kompromisu mezi užitnou hodnotou a ekonomičností vozidla.
Zákaz vjezdu vozidel na LPG

icon-thumbs-o-downZákaz vjezdu vozidel na LPG do podzemních garáží. Jednou z často diskutovaných nevýhod je omezení vjezdu vozidel na LPG do některých veřejných garáží. Tento problém již dnes sice legislativně umožněn řešit. Povolení vjezdu vozidel s LPG pohonem je ale i potom na zodpovědnosti provozovatelé garáží a ti si nechtějí komplikovat život. Proto vjezd neumožňují. V tomto ohledu je přestavba LPG tak trochu na okraji zájmu většiny provozovatelů parkovacích prostor.…

Close Menu