Poradna LPG & CNGKategorie dotazu: Cena přestavby LPGŠkoda Superb 1.4TSI na LPG – funguje LPG pro motory s přímým vstřikem?
Milan zeptal se před 9 měsíci

Dobrý den,
mám vozidlo Škoda Superb 1.4 TSI s výkonem 110kW a přemýšlím o jeho přestavbě na LPG. Zjistil jsem Však, že přestavba motorů TSI není mnoha firmami LPG doporučována, nebo že dokonce není možná. Na Vašich stránkách uvádíte, že přestavby motorů TSI na LPG provádíte.
Můžete mi říci, co je tedy pravda?
Děkuji Milan

1 Odpovědi
admin Správce poradny odpověděl před 9 měsíci

Dobrý den,
přestavba vozidla Škoda Superb 1.4 TSI na pohon LPG je možná. Naše firma jí provádí se systémem sekvenčního vstřikování plynné fáze LPG a přívstřikem benzínu 3-5% v celém pracovním rozsahu motoru. K přestavbě používáme moderní systém IDEA, který využívá patentované technologie plynulé záměny paliv tak, že dosahuje velmi dobrých výsledků ve spotřebě LPG a minimální spotřebě benzínu.
I přes to, že je v celém pracovním spektru motoru přivstřikován benzín kvůli chlazení benzínových vstřikovačů, je spotřeba benzínu při provozu na LPG srovnatelná se spotřebou benzínu vozidel na LPG s konvenčním vstřikováním. Obě varianty totiž vždy startují na benzín a teprve po ohřátí motoru na cca 30°C se přepínají na LPG.
Škoda Superb 1.4 TSI na LPG se systémem ALEX IDEA DI má až překvapivě dobré výsledky jak spotřeby, ale i výkonu, který je prakticky k nerozeznání od benzínu. Více informací v popisu této přestavby Škody Superb 1.4 TSI na LPG po ujetí 80tis. km.

Přestavba Škoda Superb 1.4 TSI na LPG s nádrží místo rezervního kola stojí 34500,-Kč. Přestavba trvá tři dny. Na dobu přestavby můžeme poskytnout náhradní vozidlo zdarma, pouze dotankujete spotřebované LPG.
S pozdravem Petr Linhart