Poradna LPG & CNGKategorie dotazu: Problém s pohonem na LPGFord Mondeo Ecoboost na LPG se systémem PRINS LiquiMax
Petr Linhart zeptal se před 1 rokem

Mám přestavěný Ford Mondeo Ecoboost na LPG

se systémem Prins (přestavěný 02/2017 mám na plyn najeto asi 45000 km.
Začalo mě zlobit následující: Při natankování LPG v Itálii a následné zastávce na další tankování (v Itálii a v Německu), jsem nemohl natankovat. Přijde mi, že nejde otevřít ventil. Natankovat šlo až po dlouhé době ~2 hodinách. Toto se mi stalo už dvakrát (poprvé v 7/2018 a podruhé teď 9/2018).   Prins Direct LiquiMax - přímý vstřik kapalného LPG
Dále se začala vyskytovat situace, kdy mám plnou nádrž, někam krátce dojedu, jsem tam třeba 15 minut a při dalším rozjezdu po pár vteřinách indikátor naplnění nádrže přejde na minimum a přepne se na benzin. Přitom, když auto znovu zastavím, vypnu a zapnu motor, ukazatel stavu nádrže se obnoví a auto přejde na plyn.
Nevím, jestli se nejedná o problém s tlakem v nádrži…

1 Odpovědi
admin Správce poradny odpověděl před 9 měsíci

Dobrý den,

problém u Mondea, který popisujete se u tohoto systému stává ve velmi horkých dnech a při delší jízdě. Dochází k zvýšení tlaku v nádrži LPG cirkulací kapalného LPG pumpami. Tím. že je velké teplo, nestačí se LPG dostatečně chladit a dojde k ohřátí celého obsahu nádrže. Není vyjímkou tlak 10bar v nádrži. Na stojanech LPG bývá 10-11bar, takže nic nenatankujete, nebo jen minimum do vyrovnání tlaků. Když necháte auto stát, tak již třeba po hodině se podaří natankovat.. S problémem se snímačem hladiny v nádrži resp. indikátorem hladiny jsem se zatím nesetkal..

S pozdravem Jaroslav Jiránek
gsm: 603566206